Elektrický infra zářič Helios®– technologie vytápění

ELEKTRICKÉ INFRAZÁŘIČE

Elektrické infrazářiče – topení pro vytápění vnitřních i venkovních prostor.
Elektrický zářič Helios
Elektrické compact zářiče – topení, které umožňují velmi účinné a efektivní vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen a sportovních hal, při zachování jednoduché a snadné instalace, obsluhy topení. Sálavé teplo vnímáte okamžitě, je přirozené a velmi příjemné. Obsluha a účinek je stejná jako rozsvícení světla.

Zářiče se zvýšeným krytím Helios® SAFE lze instalovat do venkovního prostředí nebo tam, kde je vysoký nárok na krytí IP v provedení ATEX. Máme ověřená řešení pro vytápění skleníků, drůbežáren, stájí. Reference na zářiče jsou jako topidla pro zemědělství, průmysl, ale i předzahrádky. Osvědčily se nám řešení mobilních zářičů pro řemeslníky na stavbách, do autoservisů.Elektrický zářič hp2

Naší specialitou jsou zářiče typu HP, které jsou jednak určeny jako cenově dostupná řada zejména pro celoplošné vytápění, tak i pro technologický ohřev. Helios® HP umožňují technologický ohřev na výrobních linkách od potravinářství po výrobu plastů a sušení nebo předehřev.

ELEKTRICKÉ INFRAZÁŘIČE HELIOS®

Základní informace o topení elektrickými infrazářiči

Zářiče Helios® umožňují vytápět vnitřní i venkovní prostory v době, kdy tam skutečně jste a teplo potřebujete. Toto řešení Vám přinese výraznou finanční úsporu elektrické energie až o 60 % oproti klasickým zdrojům vytápění. Naše ověřená řešení Vám přinesou další úsporu energie rozdělením topného systému na menší oblasti s odlišnou provozní teplotou a zónovým vytápěním. Zářiče Helios® doplníme o týdenní termostaty se speciálními čidly, které snímají a řídí zářiče podle vysálané pocitové složky tepla.
Rozdíl mezi radiátorem a infrazářičem
Pokud není reflektor vyroben ze správného materiálu,graf salani nemá dokonale přizpůsobený tvar odpovídající všem optickým kritériím a požadovanému použití, nebude výrobek zaručovat vysokou iúčnnost a homogenní a výkonný proud tepla v poměru ke spotřebě, problém se nevyřeší a bude ekonomicky nevýhodný.
EXKLUZIVNÍ REFLEKTORY 4HEAT
reflektory symetrické, asymetrické s dvojitým parabolickým soustředným zakřivením, vyrobené ze speciálního hliníku a jiných materiálů, které zaručují ty nejlepší charakteristiky. Koncentrace paprsků je zde homogenní a nikoliv ostrůvkovitá, nerovnoměrná. Systémy Helios® zaručují energetickou účinnost o 30% vyšší než ostatní zářiče dostupné na trhu.

Co je pocitová složka tepla?

Pocitová složka tepla je teplota, která se uvažuje při návrhu zářičů. Jde o teplotu tak, jak ji vnímá fyziologicky lidské tělo. Jde o stejný princip jako na horách, kdy je v zimě teplota vzduchu pod bodem mrazu, ale slunce vás pocitově zahřívá. V zimě je tak při venkovní teplotě -5 °C a svítí slunce. Výsledná teplota může být například 15 °C na slunci a Vám je příjemně i v tričku. Pokud se zatáhne, a ještě navíc fouká vítr, tak při stejné teplotě vzduchu je výsledná teplota – 10 °C a Vám začíná být zima.
Vždy tedy jde o kombinaci dvou faktorů:

 • teploty vzduchu (konvekce)
 • a teploty okolních povrchů (sálání).

Uvnitř budov se přirozené sálání slunce nahrazuje umělým sluncem jako je zářič Helios® (nebo alternativně plynový zářič světlý keramický NEON nebo plynový zářič tmavý Xenon, popřípadě teplovodní sálavé panely Euterm).
graf_emisivity
Systémy Helios® mají široké spektrum záření (viz graf „Emisní spektrum“), ale většina vysílaného záření je krátkovlnná, což zaručuje maximální účinnost ve všech typech průmyslového použití. 4heat dodává velmi širokou škálu výrobků pro celou řadu průmyslového použití, počínaje vytápěním po zónách, až po využití ve výrobě a průmyslových procesech. Dále tato zařízení nacházejí uplatnění ve zdravotnictví a v péči o tělo, v zootechnice, v chovech hospodářských zvířat a v některých specifických průmyslových oborech.

Výhody pro elektrické zářiče Helios®

 • neohříváte vzduch na vysokou teplotu, ale pouze sáláte na vytápěný prostor
 • nevytápíte celý objem haly
 • můžete vytápět po teplotních zónách (část je vytápěna na +18 °C a vedlejší plocha je temperovaná na +10 °C )
 • zářiče znamenají vytápění bez prašnosti a víření vzduchu
 • teplota vzduchu pod stropem není tak vysoká, jako při konvekčním vytápění
 • uspoříte až 80 % nákladů na vytápění (pořizovací cena + náklady na provoz)
 • při celoplošném vytápění dosáhnete rovnoměrného rozložení tepla, bez studených ploch

Proč použít technologii zářičů Helios® od 4heat

Helios® TITAN okamžité teplo s účinností 95 %

Zářiče Helios® TITAN
eht1-15Optimalizují lom krátkovlnných infračervených paprsků pomocí parabolického reflektoru. Reflektor má tak zcela zásadní vliv na výkon zářičů. Zářič Helios® má ve své TOP výkonové řadě TITAN 2 kW až 6 kW řadu modelů s podlouhlou geometrií pro osálání větší plochy nebo koncentrovanou hlubokou geometrií pro instalaci do vysokých hal.
 

Specialita Helios® SAFE

elektrický zářičJako jediní na trhu Vám nabídneme Helios® SAFE zářiče do výbušného prostředí s krytím IP66. Výhodou tohoto řešení je snadná a rychlá instalace. Není nutné používat složité teplovodní systémy s ATEX ohřívači vzduchu. Stačí použít jednoduché zářiče Helios® SAFE v provedení ATEX. Ideální řešení pro sklady barev, olejů, textilní provozovny a vytápění stájí.

Pro všechny zářiče Helios® máme zpracované tabulky odstupových osálaných teplot. Všechny zářiče Helios® lze navrhnout podle ověřeného schématu osálání na plochu.

Životnost

Sálavý zdroj, vysoko emisní halogenová žárovka má ověřenou životnost 7000 hodin. Norma stanoví 1600 topných hodin za rok a při kombinaci zónového vytápění podle reálné potřeby lze dosáhnout ověřené životnosti více jak 5 let. V případě potřeby lze halogenovou žárovku velmi levně a snadno vyměnit za novou. Na zařízení není nutné provádět žádný drahý servis.

Rozdíly

Zářiče 4heat Helios® mají parabolický reflektor vyrobený z leštěného ultra-čistého hliníku (opatřeného patentem) s chráněnou povrchovou úpravou. Nano-lak výrazně zvyšuje výkon infračervených paprsků na 95 % účinnosti.

A proč se vyplatí koupit kvalitu od 4heat zářiče Helios®? Zářič Helios® od 4heat přemění 95 % elektrické energie na vysálané teplo. Naše výkonová řada zářičů pokrývá výkony od 1000 W do 6000W.

Každý zářič je vybaven otočnou podpěrou a přívodním kabelem. Součástí balení je kontrolní certifikát s výstupní kontrolou.

Helios® od 4heat technologický compact zářič šetří svojí vysokou účinností energii a životní prostředí. Vysoce odolná konstrukce, která vydrží a bude vás dlouho hřát s vytvořením dokonalého pohodlí.

Zářiče compact od 4heat Helios® vysoká účinnost 95 % a dlouhá životnost.

Naše služby pro Vás, naše Vážené zákazníky

Nabízíme profesionální projekci a návrh vytápění. Vyslechneme si Vaše potřeby, společně vyhodnotíme, co potřebujete a dodáme precizní návrh řešení. Na závěr Vám dodáme technickou studii, která posoudí návratnost investice a uspořené provozní náklady. Pokud budete chtít, dodáme kompletní řešení včetně montáže a instalace.

A kam se hodí naše zářiče……….

Helios® od 4heat je vhodným řešením topení pro vytápění hal, sportovní objekty, zahrádky restaurací, bazény, skleníky, prodejní prostory a lokální vytápění – ohřev u pokladen.

Dodáváme speciální řadu zářiče Helios® AGRO pro vytápění skleníků, drůbežáren, stájí, zemědělských prostor.
vytápění drůbežárny elektrický zářičvytápění skleníků elektrické zářiče
Helios® TECH – řada compact zářiče Helios® HP, která je primárně určena pro vytápění technologických linek nahřívání a sušení povrchů, nebo naopak rozpékání povrchů pro technologické zpracování na výrobních linkách.
vysusovani_helios_hpprodotti star 024

Sada zářičů pro topení Helios® MOBILE

Precizní konstrukce zářičů Helios® je doplněna o statické stojany nebo stojany na kolečkách. Řešení vhodné pro řemeslníky, mechaniky a opraváře všude tam, kde je potřeba lokálně topit a kde se právě pracuje.
mobilní elektrický zářič Heliosmobilní v400f

Helios® TITAN

Technologická špička vysoce účinných zářičů ideálních pro vytápění hal. Konstrukce zářiče s patentovaným parabolickým reflektorem má perfektní účinnost zářiče i ve vysokých halách, špatně izolovaných halách nebo pro lokální vytápění. Zářiče Helios® TITAN od 4heat mají dlouhou životnost a budou Vám svojí bytelnou konstrukcí dlouho sloužit. Pokud elektrické zářiče pro vytápění hal, tak pouze Helios® TITAN. Je od začátku navržen jako odolné vysoce účinné topidlo s vysokou účinností 95 %.
Elektricky zaric Helios

Helios® SAFE – ATEX

Jsme jediní, kdo jsou schopni dodat takto zabezpečený a vyrobený zářič. Zářičem Helios® SAFE můžete vytápět, temperovat sklady a výrobu s přísnou normou ATEX. Levné rychlé a snadné řešení.

Elektrické zářiče Helios® se používají:

 • výrobní haly
 • výstavní haly
 • kostely
 • velké zasedací místnosti
 • zemědělské průmysly
 • zdravotnická zařízení
 • fitness
 • hotely
 • restaurace
 • balírny
 • tržnice

 

Ověřeno Vašimi oblíbenými značkami

shimano_logo giorgio-armani-logo Fiat_logo GUCCI_logo DHL_logo porsche_logo Mobilidea_logo Ikea-logo Barilla-Logo mc_logo Segafredo_logo mecondor Breda_logo Electrolux_logo tetra_pak_logo VICENZI GROUP